Abrams Tankları için Trophy Aktif Koruma Sistemi Teslimatları tamamlandı

Leonardo ve Rafael, bugün ABD Ordusu tarafından Abrams ana muharebe tanklarına kurulum için sipariş edilen Trophy Aktif Koruma Sistemleri (APS) teslimatını tamamladıklarını duyurdu.

Ordunun Kara Muharebe Sistemleri Programı İcra Ofisi tarafından acil ihtiyaç temelinde verilen sözleşmeler uyarınca, şirketler Eylül 2019’da hem ABD Ordusu hem de Deniz Piyadeleri için ilk Trophy APS sistemlerini teslim etti. Hem ABD hem de İsrail’den ortak bir hükümet ve endüstri ekibi, Trophy’yi iki hizmetin Abrams varyantlarına uyarlamak ve entegre etmek için birlikte çalıştı.

Trophy Aktif Koruma Sistemi Enteğreli Abrams Tankı

ABD Ordusu ayrıca, daha geniş bir ABD kara muharebe aracı yelpazesine koruma sağlayacak, daha küçük, daha hafif, eşit derecede yetenekli bir Trophy çeşidi olan yeni nesil “Trophy VPS” yi de değerlendiriyor.

Başarılı anti-zırh saldırılarına ve bu tehditlerin devam eden çoğalmasına yanıt olarak Rafael tarafından geliştirilen Trophy APS, roketlere ve füzelere karşı koruma sağlarken, aynı zamanda anında müdahale için düşman ateşinin kaynağını bulup bildiriyor.

Trophy, dünyadaki tek tam entegre, savaşta kanıtlanmış APS’dir. ABD Abrams tanklarına ek olarak, Trophy şu anda İsrail Savunma Kuvvetlerinin Merkava Ana Muharebe Tanklarına ve Namer APC’lerine kurulmaktadır.

2011 yılındaki ilk operasyonel durdurulmasından bu yana mürettebatta herhangi bir yaralanma, indirilmiş birlikler veya platformlarda herhangi bir hasar olmaksızın çok sayıda savaş müdahalesi gerçekleştirdi. 5.000’den fazla başarılı saha testinden geçen Trophy, 1.000.000’den fazla çalışma saati biriktirdi ve şu anda seri üretim için sözleşme altında. 1.800’den fazla sistem.

Leonardo DRS ve Rafael, ABD Ordusuna bu ilk Trophy sistemi teslimatlarını tamamlarken, ortaklık ayrıca gelecekteki ABD Abrams tankları için ek destek ve geliştirme çalışmaları için sözleşme altında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu