BAE Systems ABD’den 4 milyon dolarlık bir sözleşme aldı

BAE Systems, P-8A Poseidon için yeni bir radyo frekansı karşı önlem (RFCM) sisteminin hızlı geri dönüş gösterimini gerçekleştirmek için ABD Donanması’ndan 4 milyon dolarlık bir sözleşme aldı.

Şirket, Salı günü yaptığı açıklamada, pod monteli RFCM sisteminin, bu yeni nesil ABD Donanması uçağına yeni bir kendini koruma özelliği ekleyecek öncü, hafif, yüksek güçlü bir sistem olduğunu söyledi.

BAE Systems’ın Advanced Compact Electronic Warfare Solutions ürün grubu müdürü Don Davidson, “Bu benzeri görülmemiş yanıt süresini karşılama yeteneği, çevikliğimizin altını çiziyor, müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanıyoruz ve savaşçılarımızı korumaya yönelik nihai hedefimiz,” dedi. “Eskiden 18 ila 24 ay süren bir süreç, bu yeni kendi kendini koruma yeteneğinin yaygınlaştırılması gibi dikkat çekici olan, beş veya altı aya ölçeklendirildi.”

Hızlı yanıt, sistemin mekanik parçalarının tasarımına ve üretimine yenilikçi bir yaklaşım geliştiren küçük odak ekipleri arasındaki işbirliğinin sonucudur. Sonuç olarak, BAE Systems RFCM sistemini yaklaşık beş ay içinde tasarlayacak, inşa edecek, entegre edecek ve gönderecek, ardından P-8A Poseidon platformunda iki aylık uçuş testi yapacak. Test, 2021’in başlarında başlayacak.

RFCM sistemi, küçük form faktörlü bir karıştırıcı, yüksek güçlü bir amplifikatör ve AN / ALE-55 Fiber-Optik Çekili Tuzaktan (FOTD) oluşur.

Sözleşme ile ilgili çalışmalar, şirketin Nashua, New Hampshire’daki son teknoloji tesisinde gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu