Boeing Tarafından Avusturulya İçin Üretilen MQ-28A İHA’nın Adı Hayalet Yarasa Oldu

Boeing Australia, Avustralya Hükümeti ve Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri’ni (RAAF), 50 yılı aşkın süredir Avustralya’da üretilen ilk askeri savaş uçağının askeri göstergesi ve adı olarak ‘MQ-28A Ghost Bat’ı seçtikleri için tebrik ediyor.

Avustralya Savunma Bakanı, Milletvekili Sayın Peter Dutton, Queensland, Amberley’deki RAAF Üssü’nde düzenlenen özel bir törenle belirleyiciyi ve ismi açıkladı: “Yeni popüler ismin tanıtımı, RAAF ortaklarımız ve endüstrimiz için havacılık tarihinde nadir ve özel bir andır. 35’in üzerinde Avustralyalı tedarikçiden oluşan bir ekip,” dedi Airpower Teaming System Australia and International direktörü Glen Ferguson.

Boeing MQ-28A Hayalet Yarasa

Boeing MQ-28A Hayalet Yarasa
Boeing MQ-28A Hayalet Yarasa

“Tespit etmek ve avlamak için bir pakette bir araya geldiği bilinen Avustralyalı yerli bir memeli olan Hayalet Yarasa’yı seçmek, uçağın sensörlerinin ve İstihbarat, Gözetleme ve Keşif yeteneklerinin benzersiz özelliklerini yansıtıyor ve bu öncü yetenek için uygun bir isim” dedi. Ferguson.

Fikir aşamasından ilk uçuşa kadar yalnızca üç yıllık hızlı bir geliştirme takvimi ile geliştirme programı, dijital mühendislik, gelişmiş üretim ve benzersiz Avustralya tedarik zinciri teknolojilerindeki ilerlemelerden yararlanır.

RAAF Loyal Wingman geliştirme programı adı kullanımdan kaldırılacak olsa da, Boeing’in küresel müşteriler için ürün adı Airpower Teaming System olarak kalacak.

Boeing Australia, New Zelanda ve Güney Pasifik.

2022’de program, RAAF taahhütlerini yerine getirmek için sensör ve görevlendirme yeteneklerine odaklanarak MQ-28A Ghost Bat’in geliştirilmesini ve test edilmesini hızlandırmaya devam edecek. Boeing, ADF için operasyonel bir yetenek sağlama amacına doğru ilerledikçe bu gereksinimler artmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu