Çin’in İlk Type 075 Amfibi Hücum Gemisi Aşamalı Helikopter Tatbikatı

Çin Halk Kurtuluş Ordusu (PLA) Donanması’nın ilk Type 075 Yushen sınıfı amfibi hücum gemisi Hainan kısa süre önce helikopter kalkış ve iniş eğitimi verdi.

Geminin gövdesinde, küçük bir uçak gemisi olarak muhtemel rolünü gösteren iki haneli 31 sayısı vardır .

China Central Television (CCTV) Salı günü bildirdiğine göre, yeni hizmete giren savaş gemisinin geniş, düz uçuş güvertesine birkaç 13 tonluk Z-8 nakliye helikopterinin iniş yaptığı görülebiliyor.

İki Tip 075 daha piyasaya sürüldü ve yakında PLA Donanmasına katılması bekleniyor.

Hainan , 23 Nisan’da hizmete alınmasından bu yana gelişmiş gemi-uçak entegrasyon eğitimi yürütüyor. Tatbikatlar, hava yastıklı çıkarma araçlarını taşımak için kullanılan rıhtım ve çıkarma aracı yardımcı programını, kullanılan araç hangarı da dahil olmak üzere geminin içinin ilk kez ortaya çıkarılmasıydı. tankları ve amfibi zırhlı araçları depolamak için kullanılan helikopter hangarı, üstte uçuş güvertesi ve bunları birbirine bağlayan asansörler.

Çin dergisi Shipborne Weapons’ın genel yayın yönetmeni Shi Hong, Global Times‘a verdiği demeçte, savaş gemisinin gelecekte 10 ton sınıfı Z-20 genel maksat helikopterinin gemi kaynaklı varyantlarına ve silahlı keşif helikopteri dronlarına ev sahipliği yapabileceğini söyledi .

Hainan , amfibi muharebe yeteneklerinin yanı sıra, kendisine güçlü bir savunma kabiliyeti kazandıran füzeler, silahlar ve elektronik harp sistemleri ile de donatılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu