ÇOKLU BOMBAATAR TG40-BA

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ilk çoklu bombaatarımız TG40-BA’nın ilk teslimatlarını gerçekleştirildiğini açıkladı.

ÇOKLU BOMBAATAR TG40-BA

Başkan Prof. Dr. İsmail Demir, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında ” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi bölgemizin en güçlü ordusu olana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Bu vizyondan hareketle yerli olarak ürettiğimiz ve birden fazla çeşit mühimmat atabilen ilk çoklu bombaatarımız TG40-BA’nın ilk teslimatlarını gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verdi.

TG40-BA Hakkında

Taktik sahada tüm harekat konseptlerine uyumlu olarak kullanılabilen TG40-BA 6 (altı) adet 40×46 mm düşük hızlı veya 40×51 mm orta hızlı mühimmatı süratle ateşleme kapasitesine sahiptir. Tahrip, sis, göz yaşartıcı, aydınlatma, termobarik vb. tüm mühimmatlar ile her türlü hava ve arazi şartında kullanılabilen TG40-BA1, 40X51 mm orta hızlı mühimmat ile 800 metreye kadar etkili atışlar yapılabilmektedir. Tambur üzerinde merkez silindirine picatiny ray ile takılan ayarlanabilir kızaklı optik nişangahı vasıtasıyla her iki mühimmat grubu ile de doğru ve etkili nişan almayı mümkün kılar.

TG40-BA Teknik Özellikler

  • MKS-18 (Milli Köşe Silahı)
  • TG 40 mm (Bomba Atar)
  • TG 5.56 (Makineli Tüfek)
  • TG 7.62 (Makineli Tüfek)
  • TG 12.7×99 (Makineli Tüfek)
  • TG 12.7×108 (Makineli Tüfek)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu