İsmail Demir; İHA’larımızla ilgilenen çok sayıda ülke var

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Güneydoğu Asya’da, Ortadoğu’da, Kuzey Afrika’da ve hatta Avrupa’da sistemlerimizle ve İHA’larımızla ilgilenen çok sayıda ülke var.

Eğer başka bir ülkenin ürettiği İHA’lar bizim İHA’larımız ile aynı özelliklere sahip olsaydı, fiyatı 2 kat olurdu. Modern teknoloji konusunda liderlik edebileceğimiz veya önde olabileceğimiz bir şey yapmaya çalışıyorduk ve insansız hava araçları bunun için en iyi alan oldu.

Yerel önceliklerimiz daha önemli olduğu için ihracat başka bir mesele, anca elbette sürdürülebilir bir savunma sanayii ihracata ihtiyaç duyuyor. Güneydoğu Asya’da Ortadoğu’da Kuzey Afrika’da ve hatta Avrupa’da sistemlerimizle ve İHA’larımızla ilgilenene çok sayıda ülke var.

Türkiye’ye bazı ziyaretler gerçekleştirdiler ve bazıları tekliflerimizi değerlendiriyor. Türkiye yaptırımlar nedeniyle ABD’den tedarik edemediği parçaları ve ekipmanları kendisi üretebilir.Biraz zaman olabilir veya paha olabilir ama yapabiliriz.

Rekabetçi bir küresel pazarda geleneksel olarak ihracatçı olanlar Türkiye’nin yükselişine iyi bir gözle bakmadı. Gireceğiniz her pazarda sizi engellemek için herşeyi yapacaklar. Bu zorluğu aşmanın tek yolu kalitenizi, fiyatını ve performansını konuşturmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu