İsrail ve Yunanistan, 1.7 milyar dolarlık anlaşma imzaladı

İsrail ile Yunanistan arasındaki 1,68 milyar dolarlık anlaşmanın bir parçası olarak – iki ülke arasındaki şimdiye kadarki en büyük savunma anlaşması – Yunan Hava Kuvvetleri 10 M-346 uçağı alacak ve İsrail’in Elbit Systems bir uçuş okulu kuracak ve eğitim uçağının bakımını yapacak.

İsrail ayrıca 20 yıllık anlaşmanın bir parçası olarak simülatörler, eğitim ve lojistik destek sağlayacak. Yunanistan’ın İsrail insansız hava araçlarını kiraladığı ve geçen yıl imzalanan bir boru hattı anlaşmasını da içeren, Atina ile Kudüs arasındaki gittikçe yakınlaşan ilişkinin bir parçası.

İsrail Savunma Bakanlığı Benny Gantz, anlaşmanın Yunanistan ile mükemmel ve gelişen ilişkileri yansıttığını söyledi. “Hem İsrail’in hem de Yunanistan’ın çıkarlarına hizmet edecek, her iki ülkede yüzlerce iş yaratacak ve Akdeniz’de istikrarı teşvik edecek uzun vadeli bir ortaklık. “Bunların daha da derinleşeceğini umuyorum.”

İsrail Savunma Bakanlığı bir ihaleye katıldı ve Yunan ihalesini kazandı. Uçuş okulu Elbit Systems tarafından inşa edilecek ve bakımı yapılacaktır.

Şirketin CEO’su Bezhalel Machlis, yeni kapasitenin ikili ilişkileri güçlendireceğini söyledi. “Bu seçim, eğitim alanında sahip olduğumuz lider konumumuzu kanıtlıyor ve test edilmiş bilgi birikimi ve maliyetleri düşürürken hazırlığı artıran kanıtlanmış teknolojiler sağlıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu