Pakistan Donanması, Kuzey Arap Denizi’nde tatbikat yapıyor

Pakistan Donanması, 12 Ocak’ta Kuzey Arap Denizin’de güdümlü füzeler ve torpidolar kullanarak güç gösterisi yaptı. Tatbikatlar sırasında hizmet dışı bırakılan bir gemiyi batırdılar.

Pakistan Donanmasın’dan Güç Gösterisi

Yeni Delhi’nin Ağustos 2019’da tartışmalı Jammu ve Keşmir bölgesinin özel statüsünü kaldırmasından bu yana nükleer komşular arasındaki ilişkilerin dibe vurmasıyla, tatbikat bölgesel rakip Hindistan ile artan gerilimin ortasında gerçekleşti.

Pakistan Deniz Kuvvetleri’nin tatbikatla ilgili yayınladığı basın açıklaması şu şekilde;

Etkileyici bir ateş gücü gösterisinde, Pakistan Donanması Filo birimleri Kuzey Arap Denizi’ne ateş eden canlı silahlarla muharebe hazırlığını ve savaş potansiyelini gösterdi. Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Muhammad Amjad Khan Niazi
olayı Baş Konuk olarak onurlandırdı ve diğer kıdemli deniz subayları ile birlikte olaya tanık oldu.

Pakistan Donanması Denizaltıları, Gemi Karşıtı Füzeler ve Torpidolar ile amaçladıkları hedeflere başarılı bir şekilde saldırdı. Başarılı ateşlemeler, Pakistan Donanmasının saldırı kabiliyetini ve operasyonel hazırlığını yeniden teyit etti. Donanma Kurmay Başkanı, PN Filosunun savaşa hazırlığından tam olarak memnun olduğunu ifade etti ve subaylara ve erkeklere bağlılıkları ve profesyonellikleri için övgüde bulundu.

Bu vesileyle, Deniz Kuvvetleri Komutanı, ulusa Pakistan Donanmasının tamamen hazır ve Pakistan’ın deniz sınırlarına yönelik her türlü saldırıyı engellemeye hazır olduğuna dair güvence verdi. Ayrıca Pakistan Donanmasının ülkenin savunmasını zaptedilemez hale getirmede rolünü oynamaya devam edeceğinin altını çizdi. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu