Rusya Deniz Kuvvetleri Japon Denizinde Tatbikat Yaptı

Rusya Savunma bakanlığı Perşembe günü yaptığı açıklamada, Japonya Denizi’ndeki Rus denizaltılarının tatbikatlar sırasında seyir füzeleri ateşlediğini söyledi.

Bakanlık, uzak doğu Rusya açıklarında Petropavlovsk-Kamchatsky ve Volkov adlı iki denizaltının su altından bir hedefe Kalibr seyir füzeleri ateşlediğini duyurdu.

Denizaltı ekiplerinin füze saldırısına uğradığını simüle ederken, denizden yükselen füzelerin video görüntülerini yayınladı.

Rusya’dan Japon Denizinde Füze Denemesi

Japonya, Moskova’ya yönelik sert Batı yaptırımlarına katıldı ve çatışmalardan kaçan ve ölümcül olmayan askeri yardım gönderen yüzlerce Ukraynalıyı memnuniyetle karşıladı.

Geçtiğimiz Cuma günü Tokyo , Rus kömürü yasağı, önemli bir enerji ithalatı ve sekiz Rus diplomatın Ukrayna’daki “savaş suçları” nedeniyle sınır dışı edilmesi de dahil olmak üzere yeni yaptırımlar duyurdu.

Rusya, Mart ayında Japonya’nın çatışmaya verdiği yanıt nedeniyle, Japonya ile İkinci Dünya Savaşı’nı resmen sona erdiren bir barış anlaşmasına varmak için uzun süredir devam eden diplomatik çabalarından vazgeçtiğini duyurdu.

Bunlar, Rusya’nın kontrol ettiği ve Japonya’nın Kuzey Toprakları olarak adlandırdığı dört ada üzerindeki bir anlaşmazlık yüzünden engellendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu