Rusya, Son Gemi Hava Savunma Sistemini Tanıttı

Rusya Almaz-Antey endişesi, St. Petersburg’daki 10. Uluslararası Deniz Savunma Fuarı’nda (IMDS) yepyeni bir Resurs gemi tabanlı çok kanallı hava savunma füze sistemini tanıttı.

“Deniz hava savunma sistemleri geliştiricisi ve üreticisi olarak endişe, bu etkinlik çerçevesinde Resurs çok kanallı uçaksavar füze sistemini ilk kez kamuoyunun hizmetine sunacak. Sistem, su üstü gemilerini insanlı saldırılara karşı korumak için tasarlandı. ve son derece düşük irtifalarda uçanlar da dahil olmak üzere yakın mesafedeki insansız hava saldırı silahları,” diye açıkladı Almaz-Antey IMDS arifesinde.

Şirketin IMDS’de dağıttığı resmi tanıtım materyallerine göre, Resurs ADMS, sırasıyla 28 ve 10 km menzilli 9M96E ve 9M100E olmak üzere iki tür füze kullanabiliyor. Her iki füze de fuardaki endişe standında sergileniyor. Nişan irtifası 4 ila 20 km arasında değişmektedir. Aynı anda 5 hedefe kadar nişan alabilir. Resurs, bir başlatıcıda bir ila 8 başlatıcı modülüne sahiptir.

Şirket ayrıca Shtil-1 gemi tipi ADMS’nin modelini ve detaylı bilgilerini de sundu. Gemi filolarının ve konvoylarının çok yönlü hava savunmasını ve ayrıca gemilerin bireysel savunmasını sağlar. Sistemlerin füzeleri, kendinden güdümlü, tek kademeli, sağlam motorlu ve hızlı ateşlenen hücresel dikey start rampalarından otomatik olarak fırlatılıyor. Shtil-1 için angajman bölgesi 3,5 – 50 km’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu