Silahlı Dron Songar, Kara Aracına Entegre Edildi

Türkiye’nin ilk millî silahlı drone sistemi SONGAR, Askeri Sürücüsüz Araca başarıyla entegre edildi. SONGAR’ın gücü artık 4×4 Askeri Kara Aracı’nın üzerinde!

Kara aracı, operasyonlarda hedefi önceden tespit ederek imha etme konusunda önemli bir kabiliyet kazandı. SONGAR silahlı dron sistemi sayesinde 4×4 askeri kara aracı havadan hedef bulma ve uzaktan silahlı operasyon yapabilme kabiliyetine sahip olacak.

Gündüz/gece etkin görev yapan SONGAR, otonom iniş-kalkış yeteneğiyle asimetrik tehditlere müdahale için 7/24 hazır bekleyecek. SONGAR’a otomatik makineli tüfek ile bomba atar özelliklerinin eklenmesinden sonra TÜBİTAK SAGE’nin mühimmat sistemi TOGAN’ın da teçhiz edilmesi Songar ‘ı; sahada daha güçlü ve maliyet etkin bir yapıya kavuşturdu.

Askeri teknolojik sistem SONGAR, otomatik makineli tüfek ile teçhiz edilmiş 3 kilometre yarıçaplı bir menzil içinde görevi icra ediyor. Gerçek zamanlı görüntü aktarım sistemine sahip olan SONGAR; tekli veya çoklu dron sistemiyle, hedef bölgenin belirlenmesi, tehdidi etkisiz hale getirme, operasyon sonrası hasar tespiti gibi kritik birçok görevi yerine getiriyor. SONGAR, pusu veya tehditlere karşı havadan yüksek sayıda mermi atımıyla ve gerektiğinde taarruz amaçlı olarak da etkin şekilde kullanılabilecek.

Önerilen İçerik ; https://savunmasanayitr.com/songar-silahli-drone-sistemi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu